İyi Bir Restoranda Bulunması Gereken 4 Temel Özellik

Ailenizle veya sevdiklerinizle vakit geçirmek ve onlarla bir şeyler paylaşmak adına akşam yemeğini dışarıda yemeye karar verdiniz. Ancak bir türlü nasıl bir mekân olması gerektiğine karar veremediniz. Bu güzel geceyi mahvetmek istemiyor, unutulmayacak anılarınıza bir yenisini eklemek istiyorsunuz.

Böyle bir durumda kafanızda oluşan soru işaretlerini biraz olsun gidermek için iyi bir restoranda bulunması gereken 4 temel özelliği sizinle paylaşmak istedik. Hazırsak başlayalım…

1- En önemli Konu Hijyen

Bir restoranda bulunması gereken en temel özellik restoranın hijyen kurallarına uymasıdır. Bunu anlamanın iki basit yolu vardır. Birincisi sosyal medyadır. Mekanın “Foursquare” sayfasını ziyaret ederek yapılan yorumları mutlaka okumalısınız. Mekanın hijyen konusunda bir problemi varsa buraya mutlaka yansımıştır. İkincisi ise Çatal-kaşık ve masa örtüsüdür. Bunlar restoran mutfağının müşteriye yansıyan yüzleridir. Masanız ne kadar düzenli ve temiz ise mutfak da o kadar düzenli ve temiz olur. Ancak yine de bunun yanıltma payı yüksektir.

2- Sunum ve İlgi

Restoranınızın hijyen kurallarına uygun olduğundan emin olduktan sonra, servisinin hızlı ve sizinle ilgilenenlerin güler yüzlü olması önemlidir. Çalışanı mutlu bir işletmenin kalitesinin yüksek; yönetiminin de sağlıklı olduğuna emin olabilirsiniz. Bunun için yine sosyal medyadaki yorum ve önerilerden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca restorana telefon açabilir sizinle konuşan kişinin tutumunu da ölçebilirsiniz.

3- Yemekler

Seçeceğiniz restoranda yer alan aşçıların tecrübeli ve yetenekli olması yiyeceğiniz yemeğin kalitesini artıracaktır. Yemekler ve değişik lezzetler konusunda yine sosyal medya hesaplarında yer alan misafir yorum ve fotoğraflarına bakmanızı; hangi yemeğin tavsiye edildiğine dikkat etmenizi öneririz.

4- Ambiyans

Restoranın geniş olması ve masaların birbirine uzak olması yemek sırasında size kendinizi rahat hissettirecektir. Özellikle yaz aylarında genellikle bahçe tercih edilir; restoranın bahçesinin de geniş olduğundan emin olmalısınız. Bunun yanı sıra restoranda çalan müzikler sizi sakinleştirirken aynı zamanda size enerji de vermelidir.

Kategori : iyi Restoran